Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
YÖK ATLAS
Mimarlık
Mimarlık (Burslu)
Mimarlık (% 50 İndirim)
Mimarlık (% 25 İndirim)
İç Mimarlık
İç Mimarlık (Burslu)
İç Mimarlık (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Programı, Uygulama ve Ar-Ge Merkezi Protokol İmza Töreni
Haber Etkinlik Arşivi
Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Programı, Uygulama ve Ar-Ge Merkezi Protokol İmza Töreni

 

     “Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Programı” Projesi Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi koordinasyonunda, GALSİAD (Girişimci Alüminyum Sanayicileri ve İşadamları Derneği) işbirliği, İŞKUR desteği ile gerçekleştirilmektedir. Alüminyum sektör temsilcilerinin katkılarıyla hazırlanan bu programla, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik ara eleman yetiştirilmesi amaçlanmakta ve sektörle ilgili birçok firmada kursiyerlerimize iş garantisi vermektedir.  
 
     Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve GALSİAD arasında  düzenlenen protokol imza töreni 13.10.2011 Perşembe günü Aluexpo 2011 fuarındaBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, FSM Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir, GALSİAD Başkanı Celalettin Kırboz, FSM Vakıf Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kibar, Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kibar, Burak Alüminyum sahibi Halil Demir, Burak Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Demir, sektör temsilcileri, proje koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Koç ve FSM Vakıf Üniversitesi mensuplarının katılımıyla yapıldı. İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında:

  1. Sektörün ihtiyaç duyduğu teknik ve ara elemanların Üniversitemiz tarafından yetiştirilmesi,
  2. Üniversitemiz bünyesinde bir uygulama ve araştırma merkezi oluşturulması,
  3. Merkez bünyesinde alüminyum imalatının tüm aşamalarının gerçekleştirilebileceği makine ve teçhizatın üniversitemizin kullanımına verilmesi kararlaştırıldı.
 
     Eğitim programıyla ilgili alt yapı ve anlaşmalar tamamlanmıştır. Uygulama ve araştırma merkezi altyapı çalışmaları devam etmektedir.
 
     Aluexpo 2011 fuarında Üniversitemiz, sektör için hazırlanan programın tanıtımını gerçekleştirdi. Fuarla paralel olarak yürütülen 5. Alüminyum Sempozyumunun 2. gününde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, İŞKUR, İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Koç tarafından hazırlanan “Uzmanlaşmış Mesleki Eğitimde Esnek Eğitim Modelleri ve Alüminyum Sektör Örneği” başlıklı tebliğ sunuldu.

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi