Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
YÖK ATLAS
Mimarlık
Mimarlık (Burslu)
Mimarlık (% 50 İndirim)
Mimarlık (% 25 İndirim)
İç Mimarlık
İç Mimarlık (Burslu)
İç Mimarlık (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | ALUTEAM’in Akredite Laboratuvar Projesine Sektörden Ortak
Haber Etkinlik Arşivi
ALUTEAM’in Akredite Laboratuvar Projesine Sektörden Ortak

5 Şubat 2019

ALUTEAM’in, alüminyum sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri olan yapı sistem testlerini akredite bir laboratuvarda yerli imkânlarla yapmaya imkân veren projesi ASTEL, İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçılar Birliği’nin ortaklığıyla daha da güçlendi.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM), Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı (ASTEL) Projesine yerli bir ortak kazandırdı. İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) ortaklığı ile alüminyum sektörü özelinde üretici, uygulamacı, mimar ve tasarımcıların ortak bir hedef doğrultusunda kümelenmesinin sağlanması için özellikle alüminyum ve alaşımlarından imal edilmiş yapılarda kullanılan cephe sistemlerine ve kapı, pencere sistemlerine CE ve TS EN normlarında uygulanacak olan sistem testlerinin İDDMİB desteğiyle sektörün tamamına yayılması, ürün ve üretim standardının artmasının sağlanması, kurulacak sistem testleri laboratuvarında gerçekleştirilecek testlerden elde edilecek verilerin yaygınlaştırılıp tüm sektöre sunulması hedefleniyor.

ASTEL Projesi

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görülen ASTEL Projesi, alüminyum sektörüyle birlikte yapılan çalışmalar neticesinde belirlenen ortak ihtiyaçlardan en önemlilerinden biri olan yapı sistem testlerinin ülkemizde yerli imkânlarla test edilmesini amaçlamaktadır. Proje, alüminyum malzemeden imal edilmiş yapı sistemlerine uygulanacak sistem TIP-I testlerinin sektörün ortaklığında kurulacak akredite bir laboratuvarda yapılmasını ve ilgili faaliyetleri kapsamaktadır.  • http://mtf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/HABER-KAPAK-FOTOGRAF2019-02-05-03-01-49pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi