FSMVÜ | Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
YÖK ATLAS
Mimarlık % 100 Burslu
Mimarlık % 50 Burslu
Mimarlık % 25 Burslu
Mimarlık
İç Mimarlık % 100 Burslu
İç Mimarlık % 50 Burslu
İç Mimarlık % 25 Burslu
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Şehirler ve Kültürler III Fas
Şehirler ve Kültürler III Fas

Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin her yıl düzenlediği Şehirler ve Kültürler serisinin bu yılki ayağı Fas.  Chefchaouen, Kasablanka, Rabat, Fes ve Marakeş şehirlerini kapsayan bu gezi 4 – 11 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Şehirler ve Kültürler’in ilki bir sanayi kenti olarak bilinen İngiltere’de gerçekleştirilmişti.  Serinin ikincisi ‘Venedik Mimarlık Bienali’ni eksen almıştır. Mimarlık camiasında geniş yankılar uyandıran, modernizmi sorgulayan Bienal, İtalya’nın Rönesans kültürünü ve sanatını anlamak açısından da geniş spektrumlu bir kültürel etkinliğe dönüşmüştür. İtalya gezisi Roma, Floransa, Venedik, Pisa ve Siena şehirlerini kapsıyordu.

Gerek modern mimarlık kültürünün, modern öncesi kentlerinin, mimarlık tarihi konularının gündemi olmuş kentlerden birine odaklanarak pekiştirilmesi, mimarlık kültürüne ilişkin görgünün derinleştirilmesi amacı ile seçilen şehrin mimarisine ve kültürüne odaklanan gezinin son ülkesi Fas olacak.

Kültürü ve tarihi birbirinden farklı bu üç farklı kültür ve sayısız şehrin, büyüme süreçleri, mimari üretimleri ve bu üretimlerde rol oynayan mimari akımlar, şehre eklenen tarihi katman bu defa bir doğulu şehir üzerinden okunmaya çalışacak.

Başvuru için son gün 20 Temmuz, başvurular için Mimarlık ve Tasarım Fakültesi araştırma görevlileri, Muhammed Emin Şişman ve Burcu Nimet Dumlu ile görüşebilir ya da sehirler.kulturler@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Mimarlık ve Tasarım fakültesi tarafından organize edilen geziye ilişkin detaylı bilgiler şu adresten takip edilebilir:

 

https://www.facebook.com/events/1451902891776677/

Etkinlik Türü : Gezi
Yer :
Tarih : 05 Eylül 2015
Saat : 10:30


Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi